Per te qene nje futbollist i pelqyer, nuk mjafton te japesh me te miren ne fushen e lojes, por duhet te jesh i veçante edhe jashte saj. Te tille jane shfaqur mbremjen e djeshme kapiteni i Vllaznise Erdenis Gurishta dhe portieri i saj Bojan Zogoviç.

Te dy ata kane vizituar femijet e shoqates sportive “Bashkimi” ne fushen e tyre stervitore. Te dy lojtaret kane folur per dida minuta me futbollistet e vegjel duke u dhene atyre edhe keshilla te vlefshme per te ardhmen e tyre.

Biseda ka vazhduar gjate dhe me pas te gjithe futbolliste kane bere foto me Gurishten e Zogoviç dhe padyshim qe keto foto dhe bisedat e zhvilluara me to, do te mbeten gjate ne kujtesen e ketyre femijeve qe mbase neser a pasneser mund te veshine dhe fanellen e Vllaznise.

Ne fakt, duhet permendur fakti qe drejtuesi i shoqates Bashkimi Ervin Alushi keto futbolliste te vegjel i sjell ne menyre te organizuar ne shkallet e stadiumit “Loro Boriçi” per te ndjekur ndeshjet e Vllaznise dhe po ashtu, organizon edhe takime te tilla si ky i fundit me Gurishten e Zogoviç./SHKODRA-SPORT.COM/