Trajneri i Liverpool Jurgen Klopp ka deklaruar se ekipi i tij bëri atë që duhet të bënte ndaj skuadrës defensive të Rafa Benitez, teksa të kuqtë vazhdojnë të mbeten të pamposhtur në Anfield dhe u ngjitën në vend të dytë mbi Manchester United dhe Tottenham.

Golat e Salah dhe Mane vulosën triumfin e javës së 29-të për të besuarit e trajnerit gjerman.

“Djemtë luajtën shumë mirë, bëmë atë që duhet të bënim.

“Dy gola të mrekullueshëm, disa të tjerë që mund të ishin shënuar. Besoj se një pritje e klasit botëror të Karius kishte të njëjtën vlerë, pra jam i lumtur.

“Ai ka marrë kritika të pamerituara por nëse Karius nuk është një portieri i mirë dhe luan atëherë unë jam idioti më i madh në botën e futbollit

“Mbase disa njerëz mendojnë se jam…

“Salah Lojtari i Vitit? Padyshim që Salah është një konkurrent i De Bruyne. Ka edhe disa të tjerë – Harry Kane nuk është keq, Firmino, David Silva…”