Hamarbi ka kryer një goditje në merkato!

Klubi suedez, i cili është në pronësinë e sulmuesit të Milanit, Zlatan Ibrahimoviç ka prezantuar zyrtarisht Veton Berishën.

Sulmuesi shqiptar 28-vjeçar ka firmosur një kontratë prej katër vitesh e gjysmë. Këtë lajm e ka bërë me dije vetë klubi suedez me anë të një komunikate në sajtin e saj zyrtar.

Hamarbi është fiksuar me shqiptarët, teksa pasi largoi te Hapoel Ber Sheva, Astrit Selmanin, mori një tjetër shqiptar si Veton Berisha.

28-vjeçari lë pas 3 vitesh ekipin e Vikingut në Norvegji teksa në sezonin aktual është aktivizuar gjithsej në 12 ndeshje duke shënuar 8 gola dhe duke dhuruar gjithashtu edhe 5 asist.

Më parë, ai gjithashtu ka qenë pjesë edhe e skuadrave të Bran, Rapid Viena, Grother Furth.