Kombëtarja shqiptare U-15 ka nisur grumbullimin në prag të dy sfidave miqësore me Kosovën U-15. Trajneri Armand Dama ka publikuar edhe listën me 20 lojtarët e thirrur.

Pjesa më e madhe e tyre vijnë nga kampionati shqiptar, ndërsa disa aktivizohen edhe në kampionatet e huaja me ekipe si Wolfsburg, AEK, Panathinaikos, Frosinone dhe Modena.

Kombëtarja shqiptare U-15 do të përgatitet në Kukës, aty ku do të zhvillohen edhe dy miqësoret me Kosovën U-15. Takimi i parë miqësor ndaj Kosovës U-15 do të luhet më datë 28 maj në orën 17:00, në stadiumin “Kukës Arena”, ndërsa ndeshja e dytë ndaj Kosovës U-15 do të zhvillohet më datë 30 maj në orën 11:00, po në stadiumin “Kukës Arena”.

Më poshtë edhe lista me emrat e 20 lojtarëve të ftuar për dy miqësoret ndaj Kosovës U-15. Siç mund ta shikoni pjesë e saj eshte edhe nje futbollist shkodran. Behet fjale per sulmuesin e KF Shkodra Erjon Vajushi.