Te Vllaznia kane qene shpresat per nje permiresim te situates shendetesore te mbrojtesit te majte Esin Hakaj dhe disponueshmerise se tij per ndeshjen e neserme me Egnatian, por nuk ka ndodhur keshtu.

Numri 23 i kuqebluve nuk do te jete i gatshem per sfiden qe do te luhet ne Rrogozhine sepse ende nuk eshte rikuperuar plotesisht nga demtimi qe ka patur ne kemben e majte.

Nje gje te tille e ka konfirmuar ne konferencen e sotme per shtyp vete trajneri Mirel Josa i cili i pyetur sesa do te ndikojne mungesat e Latifit dhe Markut per kete ndeshje, eshte shprehur:

“Per neser do te kemi mungesat e Latifit, Markut, por edhe te Hakajt i cili nuk arriti dot te rikuperohet dhe per rrjedhoje nuk do te jete i gatshem as per kete ndeshje. Kuptohet qe mungesa e çdo futbollisti ndikon, megjithate ne jemi te pergatitur qe do te kemi edhe mungesa.

Si rrjedhoje kemi bere planet tona per t’i zevendesuar me lojtare te tjere te cilet shpresoj te japin me te miren e tyre ne fushen e lojes”./SHKODRA-SPORT.COM/