Kukësi ndodhet në rënie të lirë, duke koleksionuar javë pasjave rezultate negative. E fundit ishte ndaj Partizanit nëkryeqytet, me verilindorët që dolën pa pikë dhe rrjedhimisht vijojnë të qëndrojnë në vendin e tetë që të dërgon në”play out”.

U bë java e shtatë radhazi që blutë nuk provojnë shijen e fitores, më saktësisht nga 10 marsi ku mundën Bylisin në shifrat 2 me 0. Dy muaj pa siguruar dot tri pikët janë vërtet shumë për një ekip si Kukësi në këtë sezon.

Trajneri Hallaçi e ka kuptuar se situata nuk eshte aspak e mire dhe prandaj u ka kerkuar futbollisteve te tij angazhim maksimal ne sfidat e mbetura deri ne fund te kampionatit, per t’iu larguar fundit te renditjes.

Perballja e javes se ardhshme ndaj Laçit ne Kukes sigurisht qe eshte shume vendimtare sepse nje tjeter rezultat negativ edhe ne te, do ia veshtiresonte edhe me shume situaten verilindoreve.