Shumë skuadra, në Serinë A por edhe mjaft të njohura në Europë janë vën në ndjekje, duke negociuar edhe me talentin shkodran te kombetares kuqezi Marash Kumbulla.

Por, duket se sipas mediave italiane, Lacio dhe Marash Kumbulla kanë gjetur një akord. Mbrojtësi i Shqipërisë ka pranuar të transferohet te Lazio, ku do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare me një pagë sezonale prej 1.5 milion eurosh.

Madje, Lazio ka bërë dhe një ofertë konkrete për kartonin e futbollistit kuqezi. “SkySport Italia raporton se Lazio ka ofruar 26-27 milion euro për kartonin e 20 vjeçarit”.

Kjo ofertë, është në tryezën e drejtuesve të Hellas Veronës, të cilët ende nuk kanë marrë një vendim përfundimtar…Këto orë pritet të jenë mjaft vendimtare e sidomos kur në mes është edhe Igli Tare…/Vipsport/