Thomas Strakosha është rikthyer në fushën e blertë pas një dëmtimi të pësuar.

Portieri shqiptar pritet të largohet në merkaton e janarit pasi nuk ka hapësirat e nevojshme te Brentfordi, pasi nuk ka debutuar ende në Premier League.

Por Strakosha mund të luajë në “FA CUP”.

Pak minuta më parë është publikuar formacioni zyrtar i ndeshjes mes Brentfordit dhe West Ham që fillon në orën 18:30.

Portieri i Shqipërisë do të nisi nga minuta e parë në këtë takim.