Java e pergatitjeve per ndeshjen me Tiranen eshte shoqeruar me lajme aspak te mira per stafin e Vllaznise. Ndonese ai kishte shpresa se skuadra do te ishte e plote, ne fakt nuk do te ndodhe keshtu.

Fillimisht u konfirmua fakti qe Jonuzi nuk e ka lene pas ende terheqjen muskulare qe ka pesuar para dy javesh. Po ashtu edhe braziliani Da Silva nuk e ka kaluar demtimin qe ka patur.

Sikur te mos mjaftonin ato, edhe kapiteni Gurishta e ka provuar te stervitet me grupin por duket qarte se nuk eshte i gatshem dhe si rrjedhoje do te mungoje edhe ai. Atyre u shtohet edhe Djurdjevic qe ka disa shqetesime.

Por nga kampi shkodran nuk ka vetem lajme negative. Diten e sotme eshte pare duke u stervitur me grupin edhe sulmuesi vlonjat Ardit Hoxhaj. Golashenuesi me i mire i sezonit te kaluar mund te grumbullohet per sfiden e se shtunes ndaj Tiranes. Vete ai ne nje prononcim eksluziv per “Shkodra Sport” eshte shprehur se ndjehet mire.

“Jam stervitur me grupin, por do te shohim neser bashke me trajneret dhe stafin mjekesor, nese do te jem bashke me skuadren per ndeshjen ndaj Tiranes apo jo. Deshira eshte te jem i gatshem” ka thene Ardit Hoxhaj ne prononcimin e tij per gazeten tone./SHKODRA-SPORT.COM/