Geralb Smajli pak dite me pare ka zyrtarizuar “divorcin” me Vllaznine permes nje letre lamtumire, por nderkohe nuk bente te ditur emrin e ekipit se ku do ta vazhdonte karrieren e tij. I vetmi emer qe eshte permendur kohet e fundit ka qene ai i ekipit te Elbasanit qe ka shfaqur interes per mbrojtesin e djathte. Pak me vone edhe ai i Tiranes.

Por duket se se fundi ka dale ne skene nje “oferte surprize” per te. Behet fjale per ekipin kampion te Kosoves- Ballkanin. Gazeta “Shkodra Sport” meson se skuadra me e mire e Kosoves ka shfaqur interes per 22 vjeçarin qe ka qene edhe pjese e kombetares U21 dhe madje ka arritur nje akord paraprak me te.

Trajneri Ilir Daja e pelqen si futbollist dhe u ka kerkuar drejtuesve te firmosin me te dhe si rrjedhoje Ballkani mund te jete i gatshem t’i paguaje Vllaznise shume perkatese per periudhen e formimit te tij.

Gazeta meson se firma mund te vije diten e neserme, por gjithsesi duhet pritur ndoshta edhe pak dite qe te zyrtarizohet si transferim. Per Smajlin ne kete menyre mund te nise keshtu nje aventure e re dhe shume e bukur me skuadren qe na ka bere krenare te gjitheve me paraqitjet e saj ne Europe keto sezonet e fundit.
Marinela MATIJA