Ndeshja Egnatia- Vllaznia qe do te nise ne oren 13.45 ne stadiumin e Rrogozhines pritet me shume interes nga te dy ekipet te cilet do te kerkojne fitoren per te arritur objektivat qe ato kane.

Nderkohe “SHKODRA SPORT” meson dhe emrin e arbitrit qe do te drejtoje kete ndeshje. Kryesor eshte caktuar te jete durrsaku Klodian Shahini, ndersa asistente te tij do jene tiranasi Arber Zalla dhe vlonjati Tauland Kasa.

Arbiter i katert nderkohe eshte caktuar tiranasi Orlando Kuka. Ne VAR sakaq do te jete fieraku Kreshnik Cjapi ndersa ne Avar fieraku Ilir Tartaraj.

Vezhgues i arbitrave ne kete ndeshje eshte caktuar Servet Bogdani ndersa delegat i Federates do jete Lysien Nurishmi.

Shkodranet padyshim qe do te kerkojne fitoren ne kete sfide te vlefshme per javen e 26-te Kategorise Superiore sepse vetem keshtu mund te qendrojne ne gare per vendin e trete./SHKODRA- SPORT.COM/