Ndeshja Kukesi- Vllaznia qe do te startoje ne oren 16.45 ne stadiumin “Elbasan Arena” konsiderohet shume e rendesishme per te dy ekipet qe jane per momentin ne gare per vendin e trete te renditjes.

“SHKODRA SPORT” meson se Sektori i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ia ka besuar drejtimin e kesaj ndeshje arbitrit me me pervoje aktualisht ne futbollin shqiptar- Kridens Metes.

Nje arbiter te cilin shkodranet ne fakt “nuk e kane shume per zemer”, megjithate ata do te jene te detyruar ta pranojne ate duke shpresuar qe kete here vertete te vendose drejtesi.

Arbitri i kolegjiumit te Tiranes do te kete asistente dy arbitrat e tjere te kolegjiumit te Tiranes, Rejdi Avdon dhe Arber Zalla, ndersa arbitre e katert do te jete elbasanasja Emanuela Rrusta.

Ne VAR nderkohe do te jete arbitri nga Patosi Olsion Yzeiraj dhe ne AVAR Nertil Bregasi. Vezhgues i arbitrave per kete ndeshje eshte caktuar Arjan Mali dhe delegat i FSHF-se Lysien Nurishmi.

Tek Vllaznia shpresojne shume qe Kridens Meta dhe arbitrat e tjere te kesaj ndeshje te mos behen faktor ne rezultatin perfundimtar te saj./SHKODRA-SPORT.COM/