Sfida ne mes Partizanit dhe Vllaznise qe do te startoje ne oren 17.45 ne “Elbasan Arena”, pritet me shume interes nga te dy tifozerite e ekipeve sepse eshte shume percaktuese per objektivat e tyre.

Por nderkohe, eshte mesuar edhe emri i arbitrit te ketij takimi shume te rendesishem. Arbiter kryesor ne kete ndeshje do te jete Olsid Ferataj nga Patosi.

Nderkohe asistente te tij do te jene Orgest Grabova i kolegjiumit te Fierit dhe Nuri Rrapaj po nga Patosi. Arbiter i katert nderkohe eshte Erjon Bastari i kolegjiumit te Tiranes.

Ne VAR per kete ndeshje nderkohe eshte caktuar durrsaku Andi Koçi, ndersa ne sistemin AVAR Nertil Bregasi nga Tirana. Vezhgues i arbitrave do te jete Plarent Kotherja ndersa delegat i Federates eshte Alban Tafaj./SHKODRA-SPORT.COM/