Vllaznia e volejbollit te meshkujve me ne fund godet ne merkato. Mbremjen e djeshme ka mberritur ne Shkoder dhe sot ka zhvilluar stervitjen e pare me ekipin edhe nje volejbollist i huaj. Behet fjale per nje kanadez.

Ai eshte Andrew Ross Dube, 28 vjeç dhe luan ne rolin e diagonalistit. Sigurisht qe eshte shume heret te flitet per vlerat e tij, megjithate trajneri Artan Kalaja eshte i kenaqur qe tashme ka nje element me shume ne organike dhe kuptohet qe pritshmerite jane te medha per te.

Dube mesohet se ka luajtur me disa skuadra si ne vendin e tij ashtu edhe jashte dhe pritet t’i beje shume pune Vllaznise. Drejtuesit kuqeblu jane duke bere çmos per te mbyllur federimin e tij sa me shpejt sepse duan ta kene ne dispozicion qe ne ndeshjen e se premtes ndaj Partizanit.

Ne kete menyre, edhe Vllaznia ka filluar te levize ne merkato sepse nuk deshiron te jete e kenaqur me vendin e katert dhe kualifikimin ne play-off. Presidenti Aleksander Leqejza eshte çdo dite prane skuadres dhe nuk perjashtohet mundesia qe ne te ardhmen te kete edhe ndonje perforcim tjeter.
Gjergj KOLA