Vllaznia luan sot në Kraiovë të Rumanisë ndeshjen e kthimit të turit të dytë të Ligës së Konferencës ndaj Universitateas vendase e ndërgjegjshme që vetëm fitorja e kalon në turin tjetër. Shkodranët barazuan në shtëpi ndeshjen e parë ndaj rumunëve me shifrat 1-1, duke lënë gjithçka të hapur sfidën e kthimit.

Një sfidë ku trajneri Mirel Josa ka bërë ndryshime në krahasim me duelin e parë. Kështu, Herald Marku e nis nga fillimi në mesfushë, ndërsa në sulm, do të jenë Kaina dhe Hoxhaj të cilët do të luajnë nga minuta e parë, në vend të Aralicës dhe Heriç.

LIVE U. KRAIOVA-VLLAZNIA 0-0

MINUTË PAS MINUTE

1’ Koljiç menjëherë gjuan nga jashtë zonës, Zogoviç devijon në goditje këndi.

1’ Nis dueli me shkelmimin nga qendra të skuadrës shkodrane.

FORMACIONET ZYRTARE

UNIVERSITATEA KRAIOVA: Lazar, Capatina, Pap, Raul Silva, Bançu, Kretu, Mateiu, Vagenin, Baiaram, Ivan, Koljiç
Trajner: L. Balint

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Juriç, Bulatoviç, Hakaj, Jonuzi, Boshnjaku, Marku, Çoba, Hoxhaj, Kaina.
Trajner: M. Josa