Xhesika Kaçi dhe Stela Agolli nuk jane te vetmet lojtare qe i jane bashkuar Vllaznise se volejbollit kete sezon. Nje tjeter “blerje” eshte edhe Mandisa Kuçi. Themi “blerje” sepse ne fakt ajo pas disa problemeve me stafin e meparshem vendosi te largohej nga ekipi dhe me ndryshimin e trajnereve, i ehste bashkuar serish atij.

Lojtarja konsiderohet nje perforcim i rendesishem per trajneren Nora Deda e cila i njeh mire aftesite e saj dhe per kete arsye Kuçi pritet te jete nje element i forte i Vllaznise se sezonit te ri.

Ne nje prononcim te dhene per “veriusport”, ajo eshte shprehur: “Ka mjaftuar ftesa e pedagoges time Nora Deda per t’iu bashkuar Vllaznise, ajo qe me ngacmoi per t’u rikthyer serish dhe nuk hezitova t’i thoja menjehere “po”. Ndryshimi i stafit teknik ishte arsyeja pse une zgjodha te rikthehem.

Trajneret jane shume te dashur me ne dhe jam shume i bindur se secila prej vajzave do te jape maksimumin e saj per ta çuar Vllaznine aty ku duhet.

Me profesoreshe Noren dhe profesor Ardin, edhe heren tjeter kur ata kane qene ne krye te Vllaznise, kemi bere paraqitje shume te mire dhe ndonese nuk kishim objektiva te larta, arritem te zinim vendin e dyte. Besoj se edhe tani do te kemi sukses me ta”./SHKODRA-SPORT.COM/