Tentoi te bindte drejtuesit dhe te firmoste me ekipin e Vllaznise, por ne fund gjerat moren rrjedhe tjeter dhe kjo gje nuk u realizua. E kemi fjalen per mesfushorin Matias Lloci. Ai nuk u perfshi ne stervitjen qe kuqeblute zhvilluan ne Ulqin, duke shpallur kesisoj “divorcin” me ta.

Por mesfushori 23 vjeçar shqiptar i lindur ne Belgjike duket se pavaresisht deshtimit per te firmosur me Vllaznine, nuk ka nder mend te largohet nga Shqiperia.

Per kete arsye, gazeta “Shkodra Sport” meson se Lloci prej pak ditesh ka nisur stervitjen me ekipin e Kukesit, madje diten e sotme ka luajtur edhe ne miqesoren qe ai ka zhvilluar ndaj Burrelit te fituar nga kukesianet me rezultatin 2-1.

Madje, ai ka shenuar edhe njerin prej dy golave te skuadres me te cilen tenton te firmose tashme dhe me shume gjasa do ta beje kete gje sepse Kukesi ka nevoje per perforcime dhe Matias Lloci mund te jete i vlefshem per te./SHKODRA-SPORT.COM/