Specialistet e futbollit jane ndare me dysh sa i takon çeshtjes se shkarkimit te trajnerit Mirel Josa nga Vllaznia. Ka prej atyre qe nuk jane dakord meqenese skuadra eshte ende brenda objektivave te saj si ne kupe ashtu edhe ne kampionat.

Por nderkohe, Shkelqim Muça ne analizen e tij gjate “Rubrika Sportive” eshte shprehur se Josa e ka pesuar nga mungesa e rezultateve, por edhe nga prishja e harmonise ne skuader keto javet e fundit.

“Ne ekipet qe pretendojne titullin kampion, gjithmone eshte problem rezultati. Sepse sado trajner i mire dhe me eksperience te jesh, nganjehere ke rezultatin kunder. Perpos kesaj te Vllaznia, keto javet e fundit sikur u prish edhe harmonia disi edhe me disa vendime qe mori trajneri Josa.

Ai i di me mire sepse ka qene brenda, por ekuilibrat u prishen. Pame reagimet e lojtareve ne momentet kur nderroheshin qe nuk ishin dakord me vendimet e trajnerit dhe ky eshte nje tregues qe harmonia ishte prishur.

Ne qe kemi nje eksperience te gjate e dime se rezultati eshte percaktuesi per nje trajner. Une mendoj se te Vllaznia keto 5 jave nuk ka qene problemi se e heqim apo jo Mirelin sepse ai nuk eshte nje trajner qe ka shkuar keq. Ka shume eksperience, por rezultati eshte ai qe e penalizoi”- eshte shprehur Muça./SHKODRA-SPORT.COM/