Atletico do të zyrtarizojë nesër nënshkrimin e Memphis Depay. Memphis po udhëton drejt kryeqytetit të Spanjës për të vënë veten menjëherë nën urdhrat e Simeones.

Atletico dhe Barcelona kanë rënë dakord për negociatat për lojtarin dhe klubi madrilen do të paguajë katalanasit për lojtarin, të cilit kontrata i skadoi në fund të sezonit dhe që nga janari ai ishte i lirë të nënshkruante me ndonjë klub tjetër për sezonin e ardhshëm.

Memphis do të nënshkruajë për dy sezone të tjera për Atleticon.

Atletico negocioi me Barcelonën ardhjen e sulmuesit, një pozicion prioritar për Simeone pas largimeve të Joao Felix dhe Matheus Cunha.

El Cholo do ta mbyllë sezonin me Correan, Morata, Griezmann dhe Memphis si lojtarë sulmi.