Vllaznia pret në stadiumin “Loro Boriçi” Kastriotin në sfidën e javës së 27-të të “Abissnet Superiore”, me të dyja skuadrat që kërkojnë fitoren.

Shkodranët janë ende në garë për një vend në Kupat e Europës dhe kështu nuk do të lejojnë ta humbasin mundësinë për t’u afruar me Kukësin, që nuk shkoi më shumë se barazimi pa gola përballë Tiranës.

Nga ana tjetër, Kastrioti do të provojë të shkëputet nga Dinamo dhe të parakalojë dhe një herë Egnatian në luftën për mbijetesë.

Ndeshja starton në 17:45.

FORMACIONET ZYRTARE:

VLLAZNIA: Zogoviç; Kruja, Diagne, Adili, Hakaj; Krymi, Jonuzi; Hoxhaj, Da Silva, Latifi; Aralica

KASTRIOTI: Sali; Neziri, Dida, Selmani, Rami; Karakaçi, Basha, Hasani; Zogaj, Kaina, Kodra