Vllaznia ka zyrtarizuar numrat që do të përdorin futbollistët për sezonin 2022-2023. Kështu, Lorik Boshnjaku, një nga blerjet më të rëndësishme të verës, do të mbajë numrin 17.

Ashtu siç pritej, askush nuk ka marrë numrin 6 të lënë bosh nga Ardit Krymi, ndërsa Kaina Nunesh ka marrë përgjegjësinë e fanellës me numër 9, që ka një histori të lavdishme te Vllaznia.

Të ardhurit e tjerë të merkatos, siç janë Juriç, Marku, Vulaj dhe Shehi do të mbajnë përkatësisht numrat 4, 21, 32 dhe 33. /Maringlen ZHIVANI/

Ja lista me numrat e futbollistëve për sezonin e ri:

1 – Kristi Qarri

2 – Erdenis Gurishta

3 – Egzon Shimaj

4 – Marko Juriç

5 – Klejdi Paloka

7 – Liridon Latifi

8 – Fjoart Jonuzi

9 – Kaina Nunesh

10 – Elvedin Heriç

11 – Mehdi Çoba

12 – Entoni Shkoza

14 – Arsid Kruja

17 – Lorik Boshnjaku

18 – Paulo Pjeshka

19 – Darko Bulatoviç

21 – Herald Marku

22 – Geralb Smajli

23 – Esin Hakaj

27 – Ardit Hoxhaj

28 – Bojan Zogoviç

29 – Ante Aralica

32 – Kristijan Vulaj

33 – Dajan Shehi

67 – Eraldo Deda

77 – Rejan Alivoda

Tr: Mirel Josa