Alen Ndreu është zyrtarisht lojtar i Dinamos. Është klubi kryeqytetas që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar bën me dije se ka arritur marrëveshjen me sulmuesin 18-vjeçar.

Kemi te bejme me nje futbollist me origjine nga Lezha i cili ka lindur ne Itali dhe eshte formuar atje si futbollist duke spikatur menjehere per talentin e tij.

Ai ka luajtur në Itali me akademinë e Venezias, Pordenones dhe Montebelluna në Seria D. Në njoftimin e bërë në kanalin zyrtar të klubit, 18 herë kampionët e Shqipërisë lajmëronin:

“ FC Dinamo njofton se ka arritur marrëveshjen me sulmuesin 18-vjeçar për të qenë pjesë e skuadrës në vazhdim. Ndreu vjen pas eksperiencës në Itali, ku më herët ishte pjesë e akademive të Venezias, Pordenone dhe sëfundmi në skuadrën Montebelluna në Serie D”.