Të dielën e kaluar Palmeiras dhe Corinthians barazuan 2-2 në ndeshjen e kampionatit. Real Madridi ishte një spektator i interesuar i ndeshjes për të monitoruar rritjen e Endrick, diamanti 17-vjeçar që do t’i bashkohet Blancos në verën e vitit 2024.

Talenti i ardhshëm i klubit spanjoll lejoi Palmeiras, klubin që zotëron kartonin e tij, për të fituar edhe 2,5 milionë euro të tjera. Sipas asaj që raporton Ge Globo, brazilianët në fakt marrin 2.5 milionë shpërblime për çdo 5 gola të shënuar nga Endrick për ekipin e tij.

Dhe, duke qenë se sulmuesi ka shënuar tashmë 15 gola, Real Madridi i Florentino Perezit do të shpenzojë 7.5 milionë euro të tjera në bonuse mbi 35 të paguara tashmë për nënshkrimin e tij.

Objektivi është megjithatë i kufizuar dhe do të vlejë deri në 25 golat e arritur, duke shtuar ato të shënuara kundër Palmeiras me ato të shënuara kundër Real Madridit. Ata me Brazilin nga ana tjetër nuk llogariten./telesport/