Portieri shkodran Entoni Shkoza ka firmosur sot per ekipin kosovar Dinamo e Ferizajt. Nje nga ekipet me te mira te Liges se Pare ne sezonin qe sapo u mbyll, ka patur nevoje per nje portier cilesor dhe si rrjedhoje eshte bindur per aftesite e futbollistit te formuar tek Akademia Vllaznia.

Lajmin per firmen ne kontrate me 22 vjeçarin e ka bere te ditur vete klubi kosovar permes nje postimi ne faqen e tij zyrtare ku shkruan:

̈

Entoni është një djalosh i ri i lindur në vitin 2001 dhe shumë prespektive, portier i cili ishte i formuar nga akademia e Vllaznisë nga Shkodra dhe vjen nga klubi KF Tërbuni nga Shqipëria.

Transferimi i Shkozës nga KF Tërbuni në Dinamo është një dëshmi e qartë e objektivave tona për të ngritur nivelin e lojës dhe për të sjellë suksese të mëdha për klubin tonë.