Lorenc Trashi është lojtari më i ri i skuadrës së Ballkanit. Sot ka qenë vetë klubi nga Suhareka që ka prezantuar mbrojtësin e njohur të kombëtares shqiptare.

Pas një aventure në Kuvajt, mëngjërashi është rikthyer në Shqipëri për të vijuar më tej karrierën në Kosovë. Në një njoftim të bërë në kanalin zyrtar të klubit bëhej me dije se gramshioti ka arritur një marrëveshje që e lidh me Ballkanin për 2 sezone e gjysmë.

“ Ju njoftojmë se Lorenc Trashi është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Ai ka firmosur me klubin tonë për e gjysmë, duke u bërë në këtë mënyrë futbollisti më i ri i skuadrës sonë.

ka qenë pjesë e ekipeve si , dhe së fundmi ishte pjesë e klubit (Kuwait). Vlen të ceket se ishte edhe pjesë e Kombëtarës së Shqipërisë!!

Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje dhe shumë suksese me fanellën e klubit tonë”.