Gjate ketij muaji do te rinise futbolli edhe ne Angjli, por nderkohe skuadrat e Premier Leagues kanë bere një propozim interesant.

Sipas raportimeve të ‘Sky’, nëse sezoni vazhdon të luhet dhe kufizohet më shumë se 10 klube të kampionatit elitar në Britani duan të hiqet rënia nga liga.

Shumica e skuadrave që renditen poshtë janë të një mendimi që nuk duhet të ketë kufizime për shkak të Covid-19. Nuk eshte shume e qarte nese Federata angleze do ta votoje nje propozim te tille apo jo.

Kujtojmë se sezoni i Premierligës pritet të rifillojë më 17 qershor megjithate ende nuk eshte zyrtarizuar data e sakte per kete dhe kjo pritet te ndodhe gjate kesaj jave.