Mauricio Pochettino, trajneri i PSG-së, pranoi se do të ishte e rëndësishme që Sergio Ramos të mund të luante kundër Real Madrid të mërkurën.

Qendërmbrojtësi ka qenë një ish-kapiten i Merengues dhe ka një njohuri të thellë për kundërshtarin.

“Do të shohim nëse ai mund të luajë. Kjo është diçka që do të analizohet në ditët në vijim. Sergio Ramos mund ta transmetojë atë përvojë si ish-lojtar dhe kapiten i Real Madridit.

Unë do të jepja një këshillë të mirë nëse mundem. E dimë që detaji më i vogël mund të jetë vendimtar për ne”, tha tekniku një konferencë për shtyp.