Vllaznia do te kete nje grup te plote per te sfiduar Partizanin te shtunen ne “Loro Borici”. Kjo ndeshje pritet te jete me arome kreu dhe deri diku me doza derbi, duke marre ne konsiderate faktin se eshte nje perballje shume vendimtare per ecurine e te dyja skuadrave ne Abissnet Superiore, ne synimet e tyre drejt titullit kampion.

Keshtu, shkodraneve, ne kete sfide, u kthehet mbrojtesi Marko Juric, qe e ka kaluar me ne fund demtimin dhe prej disa ditesh eshte vendosur ne dispozicion te trajnerit Josa. Prej ditesh, mbrojtesi eshte stervitur me grupin, ndersa edhe pjesa tjeter jane teresisht te gatshem.

Nje fakt i tille mund te konsiderohet mjaft pozitiv per Vllaznine, pasi rrallehere gjate ketij sezoni trajneri Mirel Josa e ka pasur grupin e plote.

Megjithate, mbetet per t’u pare edhe ne seancen e fundit stervitore se cila do te jete 11-shja qe tekniku kryeqytetas do te hedhe ne fushen e lojes ndaj Partizanit.
Maringlen ZHIVANI