Roma ka piketuar prej kohësh sulmuesin me origjinë nga Kopliku por të rritur në Itali, Andrea Isufaj i cili këtë verë u ble përfundimisht nga ana e Kievos.Isufaj shënoi plot 12 gola në 23 ndeshje për të rinjtë e Kievos, gjë e cila bindi drejtuesit e klubit të klubit nga Verona që të blejnë përfundimisht kartonin e tij, duke i besuar shumë një djaloshi që ende nuk i ka mbushur 18 vjeç.

 

Sulmuesi shqiptar po ashtu është thërritur edhe nga ekipi i parë i Kievos në dy ndeshje të Serisë A, edhe pse nuk ka luajtur në asnjërën prej tyre.Për të prej kohësh është folur për një interesim të Romës, gjë që po ndodh sërish dhe sipas “tuttomercatoëeb.com” priten zhvillime në orët e ardhshme.