Mbrojtesi shkodran Samet Ruqi pas largimit nga Vllaznja duket se nuk ka qendruar shume gjate pa gjetur ekip.

Pas ofertes se marre nga Beselidhja, 24 vjeçari ka nxituar qe t’i bashkohet ne stervitje duke u vene menjehere nen urdherat e trajnerit Elvis Plori.

Ka qene ky i fundit qe ka shprehur deshiren per ta patur ne skuader, ajo qe ka detyruar drejtuesit lezhjane qe te t’i bejne oferten per t’u bere pjese e tyre ne gjysmen e dyte te ketij sezoni.

Ruqi luan ne krahun e djathte te mbrojtjes por mund te beje edhe te majtin ashtu siç mundet te luaje edhe ne mesfushe dhe me keto karakteristika padyshim qe eshte nje element qe i sherben çdo ekipi.

Tek Vllaznia nuk gjeti hapesirat e duhura dhe jo me kot stafi teknik i dha mundesine qe te kerkonte nje skuader tjeter ku te luante me shume dhe per rrjedhoje destinacioni i tij duket se do te jete Beselidhja.

www.shkodrasport.com