Fitorja historike 5-2 ndaj Milanit në “San Siro” e Sasuolos i ka bërë vend një tjetër suksesi të kësaj skuadre ndaj një ekipi që pretendon një vend në zonën e Ligës së Kampioneve, Atalantës.

Sasuolo ka fituar në fushën e vet me shifrat 1-0 ndaj ekipit të Gasperinit, në një duel mes dy shqiptarësh. Berat Gjimshiti ishte titullar te bergamaskëkt, ndërsa Nedim Bajrami debutoi në minutën e 67 për vendasit.

Kartoni i kuq i Mehle që në pjesën e parë ia bëri më të thjeshtë punën Sasuolos, teksa goli erdhi në fraksionin e dytë të lojës me Lauriente.

Më pas, ishte Bajrami i cili kishte dy mundësi të mira, por nuk ia doli të çonte topin në rrjetë. Gjithsesi, kaq mjaftoi që sfida të mbyllej me fitoren 1-0 dhe të ngjitë Sasuolon në kuotën e 23 pikëve, duke barazuar Juventusin dhe Leçen në renditje.

SASUOLO 1-0 ATALANTA
55’ Lauriente