Vllaznia e femrave ka shkruar historinë në futbollin shqiptarë, duke arritur për herë të parë grupet e Ligës së Kampioneve.

Me anë të një fitore dramatike në “Loro Boriçi” përballë Vorsklas, vajzat shkodrane arrijnë kështu për herë të parë grupet e Ligës së Kampioneve.

Ishin Paterson dhe Berisha të cilat gjetën rrugën e rrjetës për vajzat kuqeblu, për të arritur te këtë fitore historike.

Vllaznia 2-1 Vorskla

Paterson 35′, Berisha 88′ / Korsun 85′