Kombetarja Rajonale e Zones se Shkodres per grupmoshen U13 eshte shpallur kampione e vendit per kete vit. Ne ndeshjen finale, skuadra e drejtuar nga trajneri Haris Dalipi ka fituar me rezultatin — ndaj kombetares e Zones te Elbasanit.

Ndeshja eshte luajtur paraditen e sotme ne kompleksin e ekipeve kombetare ne Kamez dhe eshte dominuar nga fillimi e deri ne fund nga futbollistet shkodrane te cilet kane arritur te shenojne edhe dy gola qe kane patur per autore futbollistet Kulla e Delaj.

Ne fund eshte zhvilluar edhe ceremonia e dorezimit te kupes ku perfaqesuesit e FSHF-se ia kane dorezuar ate ne dore kapitenit te ekipit shkodran Besardo Ndoj dhe me pas ne rradhet e pjestareve te tjere te ketij ekipi ka shperthyer festa,

Duhet thene se perpara ndeshjes finale, Shkodra U13 ka fituar ne ndeshjen e pare me rezultatin 2-1 ndaj kombetares rajonale te zones se Durresit, fale golave te shenuar nga futbollistet Tula e Basha. Ndersa ne finalen e grupit, ajo fitoi 1-0 ndaj ekipit kombetar te zones se Lezhes, fale golit te shenuar nga futbollisti Kulla.

Ne kete menyre eshte kurorezuar me sukses ky kampionat per ekipin kombetar rajonal te Zones se Shkodres per grupmoshen U13 dhe perpos merites se te gjithe futbollisteve, sigurisht qe vlen edhe puna shume e mire e bere nga trajneri Haris Dalipi./SHKODRA-SPORT.COM/