Një super kompjuter ka parashikuar se kush do ta fitojë Kampionatin Botëror, derisa shumëkush mund të mos pajtohet.

Por, fazat e fundit mund të rezultojnë shumë të ndërlikuara me një simulim nga super kompjuterik të drejtuar nga “Lord Ping” që parashikon që Anglia të humbasë nga Franca në çerekfinale.

Kampionët në fuqi mburren me yje si Kylian Mbappe, Raphael Varane dhe Karim Benzema dhe mund të shfaqin shumë ndaj anglezëve.

Edhe nëse Anglia mund të mposht Les Bleus, ata ende përballen me një përpjekje masive për të fituar trofeun.

Në pjesën tjetër, Brazili shihet si favoritë për të triumfuar, ndërsa do ta linte Argjentinën në vendin e tretë, për të rrëmbyer trofeun. /Telegrafi/