Këtë fundjavë Kampionati i Volejbollit për meshkuj dhe femra do të jetë pushim, pasi do të luhen takimet e Kupës së Shqipërisë. Në sallën “Feti Borova” në Tirana do të luhen gjysëmfinalet dhe finalet.

Ditën e premte do luhen gjysëmfinalet e Femrave ndërsa ditën e shtunë do të luhet ajo e meshkujve. Tek keto te fundit padyshim qe vemendja me e madhe do te jete e perqendruar tek supersfida Vllaznia- Erzeni, dy ekipeve me te mira aktualisht te ketij sezoni.

Natyrisht qe objektivi i ekipit shkodran te drejtuar nga trajneri Ermal Kraja eshte fitorja e ketij takimi por edhe e finales, per te rregjistruar kesisoj fitoren e trofeut te Kupes se Shqiperise, ashtu siç do te tentoje edhe fitoren e titullit kampion te ketij sezoni.

Kalendari

Gjysmëfinale – Femra, e premte, 1 mars

Mirdita – Tirana, ora 16:00

Barleti Volley – Partizani, ora 18:30

Gjysmëfinale – Meshkuj, e shtunë, 2 mars

Partizani – Tirana, ora 16:00

Erzeni – Vllaznia, ora 18:30

Finalet, e diel 3 mars

Finale Femra, ora 16:00

Finale Meshkuj, ora 18:30