Kombetarja e 17 vjeçareve te Irlandes eshte nisur sot drejt Portugalise, vend ku do te luaje fazen finale te Kualifikueseve te Kampionatit Europian te kesaj moshe.

Ajo do te ndeshet me tre skuadrat e tjera te ketij grupi dhe pikerisht me Portugaline vendase, Finlanden dhe Bullgarine. Objektivi i kombetares irlandeze eshte padyshim kualifikimi.

Por nderkohe, mesohet se trajneri O’Brien ka grumbulluar per keto ndeshje te rendesishme edhe tre futbollistet shkodrane qe jane pjese e kesaj kombetareje.

Behet fjale per mesfushoret Justin Ferizaj e Rocco Vata si dhe per sulmuesin qe luan me Interin, Kevin Zefi. Te tre ata jane pika shume te forta te kesaj kombetareje dhe sigurisht qe edhe ne keto ndeshje do te japin me te miren per kualifikimin e saj.
Gjergj KOLA