Boksieri i talentuar lezhjan Jurgen Uldedaj ditën e djeshme ka festuar 20 vjetorin e lindjes dhe kjo ditë e veçantë është festuar nga familja e tij mes shumë miqsh e dashamirësish. Në një festë të tillë, Federata Shqiptare e Boksit ka menduar për t’i dhënë një vlerësim të veçantë atij dhe trajnerit që e stërvit aktualisht në Gjermani Dirk Dzemski.

Në mungesë të presidentit Kalivopuli, këto çmime Uldedajt dhe trajnerit të tij i janë dorëzuar nga trajneri i kombëtares shqiptare dhe njëkohësisht edhe i Vllaznisë Zef Gjoni si dhe nga trajneri shkodran Sead Bushati që e ka stërvitur këtë sportist në periudhën kur ai ka qenë tek Tirana. Ky sportist siç dihet tashme ka kaluar ne boksin profesionist ne Gjermani teksa ka nisur nje karriere shume te sukseshme,shoqeruar me disa fitore te njepasnjeshme.

© shkodrasport.com