Veleçiku ka marre nje fitore me rezultat shume te thelle ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate te vlefshme per javen e 13-te te kategorise se dyte ndaj ekipit te Shenkollit. Ne sfiden e luajtur ne Koplik vendasit kane fituar me rezultatin 5-1.

Nje fitore e lehte qe eshte zgjidhur qe ne pjesen e pare. Fillimisht ka qene futbollisti Marsel Rragami qe ka shenuar dy gola njeri pas tjetrit ne minuta7 7 dhe 13. Me pas po ne pjesen e pare do te shenonte edhe Arsen Banushaj dhe Arsen Hajdari duke bere qe ky 45 minutesh te mbyllej me rezultatin 4-0.

Ne pjesen e dyte nderkohe, per koplikasit ka shenuar serish Arsen Hajdari edhe nje gol tjeter duke kompletuar ne kete menyre fitoren e thelle me 5 gola ndaj Shenkollit. Ky i fundit ne minutat shtese ka shenuar te vetmin gol me ane te futbollistit Mardedaj dhe ne kete menyre e gjithe ndeshja eshte mbyllur me rezultatin e thelle 5-1./SHKODRA-SPORT.COM/

VELEÇIKU- SHENKOLLI 5-1

Golat: Rragami 2, Banushaj, Hajdari 2/ Mardedaj

VELEÇIKU: L. Kaçaj, Elbasani, B. Çokaj, Zefi, Banushaj, Kaceli, Bardulla, A. Kaçaj, Rragami, Hajdari, Ujkaj. Tr: Dritan Smajli. U aktivizuan edhe Mehmetaj, Ivziku, Elv, Rrustemaj, Shekaj e Elid. Rrustemaj.

SHENKOLLI: Kodra, Kaçorri, Macaj, Perlesi, Lleshi, Gjoka, Oliveira, Gjoka, Hoxha, Vukaj, Pergjoni. U aktivizuan edhe Gjergji, Nikolli, Mardedaj e Lleshi.