Atleti shkodran Franko Burraj ka bere nje tjeter paraqitje te mire ne aktivitetin e rradhes jashte Shqiperise ku ka marre pjese. Behet fjale per turneun nderkombetar qe zhvillohet çdo vit me date 1 maj ne Tivar te Malit te Zi.

E veçanta e suksesit te sivjetem te sportistit te Vllaznise ka qene dominimi i tij ne dy gara, ne 100 dhe 400 metra. Duket se sprinteri kuqeblu tashme po i kushton shume rendesi edhe disiplines se 100 metrave ku po shfaq te gjithe talentin e tij.

Ne garen e djeshme ne Tivar, ai ka zene vendin e pare me kohen 10″67, nje kohe kjo shume e mire qe tregon edhe njehere tjeter per formen e shkelqyer sportive qe po kalon Burraj.

Nderkohe nje ore me vone, te te njejten piste eshte zhvilluar edhe gara e 400 metrave dhe serish atleti shkodran ka dominuar, madje ne menyre te dukshme ndaj rivaleve te tij duke zene po ashtu vendin e pare me kohen 47″29. Ne kete menyre mbyllet me sukses nje tjeter aktivitet per Franko Burrajn dhe trajnerin e tij Bruno Rrotani duke shkelqyer edhe ne turneun nderkombetar te Tivarit./www.shkodrasport.com/