Janë luajtur ditën e sotme një pjesë e ndeshjeve të javës së 15-të në Superligën Turke dhe skuadra e Trabzonsporit kanë arritur që të marrin një fitore të rëndësishme 3 me 0 përballë skuadrës së Koniasporit.

Gjurmë në këtë ndeshje kanë lënë edhe ish-lojtari i Partizanit, Khaleb Ekuban. Sulmuesi ka shënuar pas një aksioni të rrjedhshëm të skuadrës së tij. Shoku i tij i skuadrës, Omur i dërgon një top të pastër në zonë, të cili Ekuban e dërgon me lehtësi në portën e boshatisur.

Goli i Ekuban on Vidnews.