Erdenis Gurishta u rikthye sot zyrtarisht te Vllaznia. Me një video në rrjetet sociale, tregon arsyen përse e mori këtë vendim.

“Padiskutim i lumtur, rikthehem në shtëpinë, qytetin tim. Ndjej emocione të njëjta si kur kam firmos kontratën e parë dhe kam luajtur ndeshjen e parë me Vllazninë. Nuk di t’i përshkruaj me fjalë, besoj as ju nuk arrini t’i kuptoni emocionet që ndjej në këto momente.

Trajneri është ndihmesë e madhe për mua se është njohje e vjetër, kemi fituar me të trofeun e parë para shumë viteve. Rikthehem në klubin që kam fituar trofetë e parë, tani kthehem për trofe më të rëndësishëm dhe të shumëpritur në qytet”, u shpreh Gurishta.

Kujtojmë se Gurishta luajti me ekipin e CSKA 1948 sezonin e fundit. Eksperienca në Bullgari zgjati vetëm 1 vit, ndërsa tashmë është kthyer në Shqipëri me objektivin e vetëm titullin kampion.