Vllaznia U19 eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat. Diten e djeshme ajo ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Skenderbeut, ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi”. Ne kete takim futbollistet e Vllaznise kane luajtur me shirita te zinj ne krahe, per Vesen- vajzen e ish- drejtorit te Akademise Vllaznia Alban Hasani qe u nda nga jeta ne menyre te parakohshme.

Sa i takon ndeshjes, kuqeblute e kane dominuar ndeshjen, kane krijuar disa raste shenimi, megjithate duhej te vinte minuta e 42-te kur sulmuesi Klajti Halili qe do te shenonte golin e shumepritur dhe qe do te vendoset fatin e saj.

Ne pjesen e dyte, ka patur perpjekje nga te dy ekipet por gola te tjere nuk jane shenuar dhe si rrjedhoje, i gjithe takimi eshte mbyllur me fitoren e ngushte te Vllaznise me rezultatin 1-0.

Pas javes se katert te kampionatit, kryeson renditjen Partizani U19 me 10 pike, nderkohe qe pas tij vijne Vllaznia, Laçi e Dinamo me nga 9 pike secila. Javen e ardhshme ekipi shkodran do te luaje ne Fier ndaj Apolonise vendase./SHKODRA-SPORT.COM/


VLLAZNIA U19- SKENDERBEU U19 1-0

Shenues: Halili ’42

VLLAZNIA U19: Jukaj, Rroku, Marashi, Shimaj, Brahimi, Cungu, Hajdari, Zaganjori, Dodaj, Halili, Kubazi. Trajner Vioresin Sinani. U aktivizuan edhe Selmani, Sylia, Çelepija.