Porta e Vllaznise ne gjithe keto vitet e fundit ka patur brenda katerkendeshit te saj portiere te huaj, kryesisht nga Mali i Zi. Portieri aktual, Bojan Zogoviç ka nisur sezonin e trete me kuqeblute dhe me formen qe ka shfaqur duket se nuk do t’i lere hapesire per aktivizim Kristi Qarrit apo dhe ndonje portieri tjeter te ri shkodran.

Per Paulin Ndojen, njeriun qe per here te pare ketu e 35 vite me pare filloi te ushtronte detyren e trajnerit te portiereve, eshte e pakuptueshme qe Shkodra te mos nxjerre portiere. Por ai shpreson qe shume shpejt kjo gje te ndryshoje dhe kuptohet qe ka edhe nje deshire te cilen e ben te ditur ne nje prononcim te dhene per gazeten “Shkodra Sport” kur shprehet:

“Besoj se shpejt do te vije dita qe porta e Vllaznise te mbrohet nga shkodranet. Kete e deshiroj te ndodhe sa me shpejt dhe padyshim qe dua te ndodhi pa vdek. Te jem edhe une prezent ne stadium dhe te shoh duke mbrojtur porten e skuadres tone nje shkodran.

Jane disa portiere te rinj qe po rriten dhe qe premtojne shume per te ardhmen. Une dua te ndalem tek 14 vjeçari Qemal Mehmeti eshte nga ato portieret me me perspektive qe mund ta beje kete gje. Ka shume tipare te mira, me reflekse, me shkathesi, pamje periferike e tipare te tjera qe e bejne ate nje portier te se ardhmes”./SHKODRA-SPORT.COM/