Jadon Sancho është xhevahiri i madh i Borussia Dortmund dhe shumë shpejt çmimi i tij do të shkojë mbi 100 milionë euro.

Angli 19-vjeçar dhuroi spektakël edhe në ndeshjen kundër Freiburg-ut, me një aksione spektakolar, duke marrë topin në mesfushën e vet, duke kaluar dy lojtarë kundërshtarë dhe më pas sërish një lëvizje mashtruese me një lojtar tjetër…