Vllaznia B e ka mbyllur me fitore pjesen e pare te ndeshjes qe po luan ndaj Beses ne “Reshit Rusi”. Kuqeblute kane fituar me rezultatin 2-1 ne mbyllje te 45 minutave te para.

Me Gocajn, Mersinin e Gurishten ne perberje, kuqeblute jane shfaqur shume me te plote ne kete ndeshje.

Megjithate ka qene Besa qe kaluar e para ne avantazh me ane te Mihaniy qe shenon ne ‘4 nga nje goditje denimi.

Ne minuten e 30-te Ruqi pengohet ne menyre te parregullt brenda zone dhe arbitri Kridens Meta akordon 11-metersh. Nga pika e bardhe Gocaj eshte i sakte duke shenuar dhe barazuar shifrat.

Ne ’39 Pusi i shmanget mbulimit te mbrojtjes kavajase dhe brenda zone gjuan sakte duke shenuar golin e dyte per Vllaznine B.