Vllaznia do të luajë të hënën kundër Partizanit, ndeshje e vlefshme për javën e 12-të të Superiores. Kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Qatip Osmani do të tentojnë të marrin një rezultat pozitiv në kryeqytet për të përmbysur edhe situatën e zymtë që ka kapluar ekipin.

Sot, lojtarët shkodranë kanë zbritur në fushë duke vijuar përgatitjet për këtë takim. Atmosfera mes tyre është pozitive. Megjithatë verdiktin përfundimtar do ta tregojë fusha e blertë.

Fakti që do të luhet në një fushë sintetike, ka bërë që stafi i Vllaznisë ta spostojë stërvitjen në fushën “Reshit Rusi” për t’iu përshtatur në njëfarë mënyre terrenit.

Ndeshja mes Vllaznisë dhe Partizanit është programuar të zhvillohet të hënën, në orën 18:00, në stadiumin “Arena e Demave”. Aktualisht të kuqtë gjenden në vendin e dytë të Superiores me pikë të barabarta me Egnatian kryesuese. Ndërsa Vllaznia ndodhet në vendin e gjashtë me 13 pikë.