Java e dytë e fazës së dytë të kampionatit kombëtar të volejbollit për të rritur, ka dhuruar një fitore për ekipin e Vllaznisë. Ai ka luajtur në transfertë ndaj Tiranës dhe ndeshja është luajtur në kryeqytet. Rezultati i kësaj ndeshje ka qenë i pastër 3-0 për djemtë e trajnerit Artan Kalaja. Seti i parë i ndeshjes ka patur shumë rivalitet teksa është mbyllur 26-24 për shkodranët. I dyti ka dhuruar shifrat 25-19 dhe i treti 25-20. Me këtë fitore, Vllaznia ka konsoliduar edhe më shumë pozitat në katërshen e ekipeve më të mira të vendit duke qenë e sigurtë në objektivat e saj për një vend në play-off pavarësisht largimeve të shumta të lojtarëve.