Vllaznia do te luaje diten e neserme nje tjeter miqesore ne kuader te pergatitjeve per ndeshjet europiane. Ka qene vete klubi shkodran qe permes faqes zyrtare te tij ka njoftuar pak minuta me pare ne lidhje me kete perballje dhe detajet e saj.

Kundershtar i kuqebluve ne kete miqesore do te jete ekipi nenkampion i Bosnje- Hercegovines ne sezonin e fundit- Zrinjski Mostar. Takimi do te luhet ne oren 20:00 pikerisht ne stadiumin e kesaj skuadre.

Trajneri i Vllaznise Thomas Brdariç e pret me shume interes zhvillimin e kesaj miqesoreje sepse deshiron te testoje skuadren dy jave para sfides se pare europiane ndaj islandezeve te Valur.

Mbetet per t’u pare se cili do te jete formacioni qe ai do te zgjedhe per te hedhur ne fushe, skema e lojes dhe shume detaje te tjera. Kujtojme qe Vllaznia ka zhvilluar deri me tani vetem nje miqesore, ate ndaj Buduçnost ne Shkoder te cilen e humbi me rezultatin 1-3. Nderkohe perpara kthimit nga kampingu i Medjugorjes, ekipi shkodran pritet te zhvilloje edhe nje miqesore te fundit./www.shkodrasport.com/