Pavaresisht perpjekjeve, Vllaznia ne volejboll per meshkuj nuk ia ka dale te marre qofte edhe nje pike ndaj Tiranes ne ndeshjen e rradhes per kampionat, e cila eshte zhvilluar pasditen e sotme ne sallen sportive “Fahrije Hoti” te kryeqytetit.

Ne perfundim te takimit eshte vulosur rezultati 3-1 ne favor te bardhebluve. Ata e nisen mire ndeshjen duke e fituar setin e pare me rezultatin 25-20 dhe me pas edhe te dytin po me te njejtin rezultat duke krijuar idene qe gjithçka do te mbyllej shpejt.

Por ne fakt nuk do te ndodhte krejt keshtu sepse Vllaznia “zgjohet” ne setin e trete duke luajtur me mire dhe si rrjedhoje arrin ta fitoje ate me rezultatin 25-18 duke u munduar ta rihapte ndeshjen, por seti i katert nuk do te prodhonte te njejten gje.

Ne kete te fundit jane bardheblute qe luajne me mire dhe si rrjedhoje do ta fitonin edhe ate me shifrat 25-19 dhe ne kete menyre krejt ndeshjen me rezultatin 3-1. Pas javes se 13-te te kampionatit tashme Tirana dhe Vllaznia kane nderruar vende ne renditje, me shkodranet qe zbresin ne te katertin dhe bardheblute qe ngjiten nje me lart./www.shkodrasport.com/