Pas perfundimit dje te ndeshjeve te javes se 20-te tashme rradha eshte per sfidat e javes se 21-te te cilat do te luhen fundjaven e ardhshme. Vllaznia kete here do te jete ne transferte per te luajtur ndeshjen e rradhes.

Ajo do te luaje ne “Air Albania” ndaj Partizanit diten e shtune ne ora 16.45 dhe padyshim qe objektivi i saj do te jete fitorja e kesaj ndeshje, per te ruajtur hapin e kreut, por edhe per ta lene larg te kuqve qe mbajne vendin e peste.

Vllaznia aktualisht mban vendin e katert ne renditje me 33 pike, ndersa Partizani ndodhet ne vendin e peste me 28 pike dhe per kete arsye, pritet te jete nje sfide shume interesante.

Ja kalendari i plote i javes se 21-te

E shtune, 19 shkurt 2022

13.45 Egnatia- Skenderbeut

16.45 Partizani- Vllaznia

E diele, 20 shkurt 2022

13.45 Kastrioti- Tirana

13.45 Laçi- Kukesi

16.45 Teuta- Dinamo